fisherZawiadomienie o śmierci Dr Peter'a Fisher'a, Dyrektora ds. klinicznych i Dyrektora ds. badawczych w Królewskim Szpitalu Homeopatycznym w Londynie.

Wydział Homeopatii z przykrością zawiadamia o śmierci dr Peter'a Fisher'a w wypadku drogowym, do którego doszło rankiem 15 sierpnia 2018 nieopodal Królewskiego Szpitala Medycyny Integracyjnej (RLHIM) w Londynie. 

Dr Peter Fisher był dyrektorem ds. klinicznych oraz dyrektorem ds. badań w Królewskim Szpitalu Medycyny Integracyjnej w Londynie (RLHIM), największym europejskim centrum medycyny integracyjnej sektora publicznego, jednym ze szpitali University College London należących do funduszu państwowej służby zdrowia. Dr Fisher był także lekarzem Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II. 

Stał się liderem w badaniach nad homeopatią i będzie go brakowało nie tylko jego rodzinie i przyjaciołom w Wielkiej Brytanii, ale kolegom i lekarzom homeopatom z całego świata. 

Absolwent Uniwersytetu Cambridge oraz wykładowca Królewskiego Kolegium Lekarskiego i Wydziału Homeopatii. Był aktywnym klinicystą, lekarzem konsultantem posiadającym akredytację w dziedzinie homeopatii i reumatologii. Był członkiem Panelu Doradczego WHO ds. Medycyny Tradycyjnej i Komplementarnej, a także członkiem Panelu Ekspertów Krajowego Instytutu Zdrowia i Doskonalenia Praktyki Klinicznej (NICE) w Wielkiej Brytanii. Był redaktorem naczelnym wiodącego międzynarodowego czasopisma Homeopathy.

W 2007 roku otrzymał Złoty Medal Alberta Schweizera przyznawany przez Polską Akademię Medycyny.

Greg White
Przewodniczący Wydziału Homeopatii