?BRONIĘ LEKÓW HOMEOPATYCZNYCH!?-OFICJALNY EGZORCYSTA PAŃSTWA KOSCIELNEGO, najwybitniejszy żyjący obecnie egzorcysta o. GABRIELE AMORTH.

 

 

      Tłumaczenie audycji z ojcem Gabriele Amorthem z listopada  2013, Radio Maria (Włochy) fragment dotyczący homeopatii,  pytanie słuchacza. Wersja oryginalna audycji na końcu tekstu.  

 

 O. Amorth: Słucham?

S. : Dobry wieczór O. Amorth. Jestem Alessandro i dzwonię z prowincji Ankony. Chciałbym wiedzieć jakie jest Ojca zdanie na temat medycyny homeopatycznej. Chciałbym wiedzieć, czy za tą praktyką mogłoby kryć się coś negatywnego czy wręcz szkodliwego (malefico). Pytam o to Ojca, ponieważ przeczytałem  w internecie, że u źródła tej medycyny?., że ta medycyna ma źródło trochę mroczne. Chciałem znać Ojca opinię. Dziękuję.

 

O. Amorth: Witam! Medycyna homeopatyczna, jeżeli zrobiona przez lekarza, który się w niej wyspecjalizował, jest jak najbardziej w porządku! Wręcz są osoby, które nie są wstanie znieść zwyczajnych leków i mogą leczyć się tylko lekami homeopatycznymi. Są jednak też osoby, które używają leków homeopatycznych, żeby robić krzywdę? żeby robić krzywdę, albo żeby zmienić je w szkodliwe (malefiche), ale to jednak nie dotyczy tej pożytecznej homeopatii generalnie. W związku z tym ja bronię leków homeopatycznych! Mówię jednak, że muszą być używane pod nadzorem medycznym przez lekarzy, którzy się wyspecjalizowali w homeopatii, i wtedy to są leki skuteczne. Owszem, są wręcz czasem jedynymi  skutecznymi lekami w niektórych przypadkach. Dziękuję.